יריעות איטום לגג – זה יותר טוב מזפת?

gray-steel-sheet-48895

נמצאים כיום בשוק מנעד רב של חומרי איטום לגג בעל משטח בטון, אבל ההתחבטות המרכזית שלכם הינה בין איטום על ידי יריעות בטון ובין איטום על ידי זפת, אשר מקורה בהיבט של הטכני ושל העלות. למהלך שנים קדימה איטום ביריעות יותר משתלם מבחינת העלות שלו.

יריעות איטום לגג – זה יותר טוב מזפת?

יריעות עבור איטום הגג שלכם יותר עמידות, הן יותקנו בהתאם לתקן תוך הקפדה יתרה בניקיון של הגג, יריעות אף ברולקה , הלחמה מקצועית וכן יישום בפועל של שתי שכבות. הן ישרדו לטווח הארוך הרבה יותר זמן לעומת איטום בזפת, בשל כך שהן מבוססות על חומר חזק, עמיד למפגעי מזג האוויר ואלסטי ביותר.

מה ההבדל בין העלות של יריעות לבין העלות של זפת עבור איטום הגג ?

המחיר של התקנת זפת לאיטום גג יותר נמוכה לעומת יריעות, אבל בסך הכללי, בראייה לטווח הרחוק, זפת עשויה לעלות הרבה יותר עבור אחזקה והתקנה. איטום של גג בן כמאה מטר רבוע על ידי זפת יעלה לכם בין חמישים לבין שישים מטר רבוע. כדי שתוכלו לקבל אחריות על איטום באמצעות זפת אתם תיאלצו לסייד את הגג שלכם מדי שנה מטעם אותו הקבלן. המחיר הממוצע הוא כאלף ₪ לגג, הווה אומר – לאחר כחמש שנים, העלות הכוללת שאותה תשלמו לאיטום הגג בזפת ואחזקתו יהיה בין תשעת אלפים לעשרת אלפים ₪ לחמש שנים.

 מאידך, התקנה של יריעות מחירה בין שבעים לבין מאה ₪ למטר רבוע. האחריות אשר תוענק לכם תהיה לזמן של כעשור, במידה שקבלן האיטום יאטום את כל שטח הגג שלכם. בסיטואציה כזאת, העלות הכוללת של עשר שנים תהיה שבעת אלפים ₪.  מתעורר הצורך של עוד עלות בשל פירוק אלמנטים אשר נמצאים על גבי הגג לשם התקנה של יריעות, אבל עלות זאת לא פוגמת בכך שהיא יותר מומלצת לכם. עוד בעיה השכיחה במדינת ישראל טמונה בעובדה כי אם במידה וועד הבית לא יזמין את השירות של סיוד של הגג שלכם לקראת תקופת הקיץ, למעט זה שהדבר ישלול את קבלת האחריות על הזפת, הוא יצור בלאי ואתם תידרשו למרוח עוד שכבה לאחר שנה.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שרה שניידר

שרה שניידר

שרה הינה חובבת עיצוב ובעלת רצון תמידי לעזור, ואין דבר יותר טוב מאשר לשלב את זה...תקראו ותהנו.

המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...

הדפסת מחברות

הדפסת מחברות

הדפסה אישית של מחברות ממותגות עם לוגו: זה דווקא ממש לא עולה הרבה. המחברות הכי יפות אם אתם מאמינים דפוס איכותי כריכות? בדיוק כמו שאתם

קרא עוד »
עיצוב עסק

עיצוב עסק – המדריך המלא

  אין ספק כי לפתוח עסק זה סיפור מורכב אשר דורש השקעה של המון זמן, מחשבה, אנרגיה וכוחות לצד בירוקרטיה אשר לעיתים עשויה להתיש מאוד

קרא עוד »