חבל שתפסידו נקודות בעבודה אקדמית: זה מה שאתם צריכים לעשות

עבודה אקדמית

התואר הוא לא רק מקצוע לחיים.. כל תואר יכול להיות אבן דרך לקראת כתיבה ועריכה של מחקרים בתחום הלימוד וצעד נוסף לקראת תארים מתקדמים יותר. עם ההתקדמות בלימודים, החשיבות של העריכה הלשונית גדלה, והשפעתה על הציון (ומשם על הקריירה העתידית של הסטודנט) הופכת להיות משמעותית ביותר.

נקודות שירדו בעקבות פגמים בעריכה – עדויות של סטודנטים

אמנם, כל מוסד לימודים קובע לעצמו את הקריטריונים לפיהם יוערכו העבודות, אך עם זאת, ישנם כללי העריכה האקדמית והכתיבה הרלוונטיים לכל מוסדות הלימודים באשר הם.

סטודנטית אחת, מספרת כי נקודות רבות ירדו לה בעבודת הדוקטורט בעקבות הערתו של הבודק על "ניסוח כושל". סטודנט אחר המצוי במהלך כתיבת תזה מספר כי בחוג בו למד באוני' העברית, הובהר לו כי כמחצית מהנקודות ניתנות על ניסוח נכון של הטענות וההוכחות בעבודה.

דוקטורנט מספר כי באחת מעבודותיו "קטל" המרצה את כתיבתו והוריד נקודות רבות מהציון על בעיות ניסוח, חוסר בהירות וחוסר הקוהרנטיות בטקסט.

על אילו פגמים עלולות לרדת לך נקודות?

  • אי התאמה לכללי הכתיבה האקדמית – בנוסף לכללי הדקדוק, לכתיבה האקדמית כללים משלה, כגון ציון מראי מקום, אזכורים, ציטוטים ועוד. אי עמידה בכללים אלו מורידה נקודות משמעותיות מהציון.
  • סדר פסקאות לפי רצף הגיוני – חוסר סדר בין הפסקאות השונות לפי רצף הגיוני עלול לפגום באופן קשה בקשר ביניהן ובהעברת המסר לקורא.
  • משלב שפה גבוה – על עבודה אקדמית להיות כתובה במשלב שפה גבוה – שפה מקצועית ורהוטה ברמה גבוהה, ולא בשפת הדיבור היומיומי. סטודנטים רבים "נופלים" בתחילת דרכם בעניין זה.
  • רישום ורשימה ביבליוגרפית – אי עמידה בכללי הכתיבה הביבליוגרפית לפי כללי הרישום הרלוונטי (APA, MLA או אחר) מורידה נקודות בציון העבודה הסופי.

כיצד לא להפסיד נקודות בעבודה אקדמית?

מומלץ לתת את העבודה לעריכה והגהה מקצועית בטרם הגשתה. צעד זה ימנע טעויות מסוגים רבים ושונים ומלבד זאת, יעלה את רמת העבודה בכמה דרגות ויותיר רושם איכותי ומקצועי על בודק העבודה.

קראו עוד על הגהה לעבודות אקדמיות בקישור: http://www.iedit.co.il/doctorat-editing/

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שרה שניידר

שרה שניידר

שרה הינה חובבת עיצוב ובעלת רצון תמידי לעזור, ואין דבר יותר טוב מאשר לשלב את זה...תקראו ותהנו.

המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...

שלט לעסק

שלט לעסק לא צריך להיות משעמם

הרבה פעמים כשאנחנו ניגשים אל חנות או משרד, אנחנו יכולים להבחין בשלטים לעסק שהם סטנדרטיים, פשוטים, אפילו בנאליים במידה מסוימת. שלטים לבנים או אפורים, שכתוב

קרא עוד »

צילום ספורט דוקומנטרי

צלמי ספורט הם לא עוד צלמי חובבנים שאנחנו מכירים מהסביבה שלנו. צילום ספורט דוקומנטרי, חייב להיות ברמה הגבוהה ביותר כדי לתפוס את הצילומים הייחודיים והמקוריים

קרא עוד »