4 דגשים בעת בקשה להחזר מס שנתי

בקשה להחזר מס שנתי

עובדים שכירים שלא חייבים בהגשה של דוח שנתי יכולים בנסיבות מסוימות ליהנות מהחזר מס. ניתן להגיש דוח שנתי למס הכנסה בתור בקשה להחזר מס, גם בקרב אלו שבמצב רגיל לא היו צריכים להגיש את הדוח השנתי. הגשת בקשה להחזר מס שנתי צריכה להתבצע תוך כדי שלוקחים בחשבון שיקולים שונים וחשובים. רוצים לדעת שאתם עושים זאת כמו שצריך? המשיכו לקרוא.

איך חישוב המס מתבצע?

כדי לחשב את החזר המס השנתי יש לקחת את סך ההכנסות ולקזז הוצאות, פטורם, קיזוזים וניכויים אישיים. לאחר מכן נשארת ההכנסה שמוגדרת בתור חייבת במס.  ישנן גם נקודות זיכוי וזיכויים שצריכים להילקח בנסיבות שונות, וזאת לצד הטבות מס בערים עם מדד סוציו אקונומי נמוך.

האם אתם זכאים לקבלת החזר מס?

אם במהלך שנת המס שילמתם יותר מס מכפי שהייתם אמורים לשלם, אתם זכאים להחזר מס. שימו לב שאם אתם לא בטוחים לגבי המצב שלכם, רצוי לפנות אל יועץ מס כדי שיוכל להאיר את המצב בפניכם ולעזור לכם.

איך ניתן לחשב את המס לעובדים?

ניתן לעשות שימוש בסימולטור של רשות המיסים. מדובר במערכת שמדמה את הזכאות להחזר מס לאחר הזנה של נתונים רלוונטיים. כך שהיא תוכל לעזור לכם לדעת בדיוק מה מגיע לכם ומהן כל האפשרויות העומדות בפניכם לקבלה של החזר.

לא יודעים מה לעשות? כך תפעלו

אם אתם מתקשים להחליט איך לפעול על מנת לקבל את הכסף שמגיע לכם מרשות המיסים, אתם יכולים פשוט לפנות אל יועץ מס או רואה חשבון או חברה להחזרי מס על מנת שיוכל לעזור לכם ולעשות כל מה שצריך עבורכם. הוא יוכל להגיש עבורכם בקשה להחזר מס שנתי ופשוט לסייע לכם במידה רבה.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שרה שניידר

שרה שניידר

שרה הינה חובבת עיצוב ובעלת רצון תמידי לעזור, ואין דבר יותר טוב מאשר לשלב את זה...תקראו ותהנו.

המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...