הדפסת ספרים – חלק בלתי נפרד מההוצאה לאור של ספר

הדפסת ספרים

לאחר שכתבתם את הטיוטה הראשונית של הספר שלכם תוכלו להגיע אל חברת הוצאת ספרים, להציג לה את הספר שלכם ולעשות אתה שת"פ לגבי הדפסת הספר שלכם והפצתו בחנות הספרים. תוכלו להדפיס ולהפיץ את הספרים שלכם גם באופן עצמאי אם תרצו ורק לשלם על העריכה, העימוד וההדפסה כמובן. מדובר בהליך קסום ומרתק שבו אתם הופכים את היצירה שלכם למציאות, את כל הנשמה והלב ששמתם על הספר שלכם ויוצרים ממנו עותקים רבים להפצה כדי שאנשים רבים יוכלו לקרוא וליהנות מהספרים שלכם. 

שלבים שונים בהליך הדפסת ספרים והוצאה לאור:

  • הקלדה של התכנים למחשב – אם אתם מאותם אנשים שאוהבים לכתוב בכתב יד ורק אז להעביר למחשב או שיש לכם קושי להקליד במחשב וכתבתם את הספר בכתב ידכם זה השלב שבו מעבירים את התוכן למחשב.
  • עריכה ואיורים – זה השלב שבו עורכים את הטקסט ובמקביל ניתן להוסיף עיצובים ואיורים שונים.
  • עיצוב כריכה ועימוד – בעיקר עבודה של מעצב גרפי שמעצב את הכריכה של הספר בהתאם למאפיינים שונים שתתנו לו או חופש יצירתי לבחירתכם לקבל כמה סקיצות בהתאם לסיכום בין הצדדים. לאחר מכן מבצעים עימוד סופי של הספר.
  • הדפסת עותק דוגמה – בדרך כלל מדפיסים עותק ראשוני לדוגמה ונותנים לסופר להתרשם מהעתק, למצוא טעויות ויזואליות ושגיאות שונות שניתן לתקן לפני ההדפסה ההמונית.
  • לבסוף לאחר האישור של הלקוח הספר עובר לדפוס בכמות העותקים הנדרש.

הדפסת ספר הוא הליך המורכב מכמה שלבים שבהם לוקחים את הטיוטה הראשונית של הספר ומעבירים את התכנים בתהליך מיוחד עד התוצר הסופי הכולל עיצוב, עימוד, עריכה ועד ההגעה לתוצר הסופי – הספר המוכן. מדובר בתהליך מרגש שבו הסופר מעורב מאוד עם חברת ההוצאה לאור וביחד הם הופכים את היצירה למציאות.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שרה שניידר

שרה שניידר

שרה הינה חובבת עיצוב ובעלת רצון תמידי לעזור, ואין דבר יותר טוב מאשר לשלב את זה...תקראו ותהנו.

המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...

קורות חיים

איך כותבים קורות חיים

כתיבה של קורות חיים זה משהו שאתם יכולים לעשות בקלות אם אתם רק מבינים איך לגשת למשימה הזו. נתחיל מכך שצריך לשמור על סדר אחיד

קרא עוד »