סוגי חשבוניות לעסק

חשבוניות לעסק

כל בעל עסק מכיר את המונח "חשבונית", אך לא כל בעל עסק מכיר לעומק במה בדיוק מדובר ואף אלו אופציות קיימות עבורו, ועל כן נעצור להסביר אודות סוגי החשבוניות שעסקים רבים עובדים עמן באופן שוטף, כאשר ראשית נציין שלצד חשבונית מס, גם קיימת חשבונית מס / קבלה, חשבונית זיכוי, חשבונית ממוחשבת וכדומה. במה דברים אמורים? ניגש לבחון את ההבדלים שבין הסוגים, אך בין היתר נציין שכיום ניתן להוציא חשבוניות באופן הרבה יותר יעיל, מסודר ואף ידידותי לסביבה, וזאת כי כיום מתאפשר להוציא חשבונית ירוקה.

חשבונית ירוקה

כיום בעידן הדיגיטלי הרבה יותר פעולות נעשות מעל גבי הרשת, וכך גם בעניין החשבונית. באמצעות חשבונית ירוקה שנעזרת במייל ובתוכנות ייעודיות, מתאפשר לא רק לחסוך בדיו, נייר, מעטפות ודמי משלוח, אלא גם מתאפשר לחזק את מערכת היחסים שבין המוכר ללקוח, להקל על העובדים, לסייע במלאכת המעקב אחר התשלומים ואף נמנע הצורך להיפגש פיזית עם מנהל החשבונות, ולו כי באופן מקוון ניתן לשלוח לו את סך החומר הנחוץ. כמו כן, מי שרק ייבחן את הדברים מעט יותר לעומק, יימצא שכיום חשבוניות ירוקות יודעות להציע שלל נדבכים משלימים, נדבכים כגון גרפים ודוחות, הפקת מסמכים בשלל שפות, שילוב של כלים לניהול וייעול העסק, ניהול נוח של ההוצאות ואפילו סליקת כרטיסי אשראי. כמו כן, למידע נוסף על חשבונית ירוקה, ניתן להיכנס לאתרים ייעודיים.

חשבוניות לעסק

חשבונית מס

חשבונית מוענקת בתום אספקת המוצר והיא מהווה דרישת תשלום, ועל כן מוציא אותה הצד שמעניק את השירות. החשבונית כוללת שני עותקים: מקור והעתק, כאשר בעת הצורך ניתן להפיק העתקים נוספים. על מנת שהחשבונית תמולא כהלכה, עליה להכיל את הפרטים הבאים: מספר מורשה של העסק, תאריך עסקה, כתובת, המילה "מקור", פרטי לקוח וכמובן תוספת מע"מ, וזאת כי חשבונית מס מוציא אך ורק עוסק מורשה. כמו כן, ראוי לדעת שאם העסקה מוגדרת כתשלומים, יש להוציא את החשבונית רק עבור התשלום שכבר התקבל.

חשבונית עסקה

אומנם "חשבונית עסקה" אינה מהווה כלי לניכוי מס תשומות, היא כן מהווה הוכחה לביצוע עסקה, ועל כן סוג כזה של חשבונית מותאם לעוסק פטור שלרוב מעניק שירות, אך אינו מחזיק במלאי. כמו כן, במקביל צריך להתנהל מול רשויות המס – לרוב באמצעות רואה חשבון.

חשבונית מס זיכוי

לעיתים צריך לתקן חשבונית מקור שכבר אינה מצויה ברשותו של העוסק, ועל כן במקרים שכאלו צריך להיעזר בחשבונית מס זיכוי, אם על מנת לתקן מספר עוסק מורשה (או סכום) ואם על מנת לתקן מספר חשבונית או לרשום כראוי את המילה "מקור".

חשבונית עצמית

כפי שהשם מרמז, אכן מדובר בחשבונית שאנו מוציאים עבור עצמנו. באלו מקרים נדרשת חשבונית מעין זו? כאשר העסק מתנהל מול אדם פרטי ולא מול בעל עסק. מטרת החשבונית לדווח לרשויות שאכן בוצעה עסקה שמחויבת בתשלום. כמו כן, גם מבחינת מע"מ יש לה משמעות: תשלום המע"מ ייפול על נותן השירות.

תעודת משלוח

תעודת משלוח אינה שוות ערך לחשבונית, אך היא די דומה, ניתן להפיק תעודת משלוח ולאחר מכן חשבונית מס. תעודת משלוח מוציאים בעת שליחת סחורה ובה חובה לציין במדויק את הכמויות. בדומה לחשבונית, גם היא תכלול את פרטי הלקוח, חתימה, תאריך ואת פרטי העסק.

עזרה חשובה

העניין מורכב? כן ולא, אך הוא ללא ספק דורש היכרות, ניסיון ואם ניתן אז גם איש מקצוע ותוכנות ייעודיות שיקלו את ההתנהלות.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שרה שניידר

שרה שניידר

שרה הינה חובבת עיצוב ובעלת רצון תמידי לעזור, ואין דבר יותר טוב מאשר לשלב את זה...תקראו ותהנו.

המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...

הכל על רכישת תמונות באינטרנט

הדרך הנוחה ביותר כיום למצוא תמונות איכותיות לשימוש באתרים היא מאגרי תמונות בתשלום. בדרך כלל אתרים מהסוג הזה מאגדים מבחר גדול במיוחד של תמונות בכל

קרא עוד »