עיצוב רכבים – יש מקצוע כזה

עיצוב רכבים

כל רכב שעולה על הכביש, עבר שורה ארוכה של אנשי מקצוע לפני שהוא הגיע אל הלקוח שלו. אחד מאנשי המקצוע שאחראים על התכנון שלו, הוא מעצב רכבים. כן – יש באמת מקצוע כזה.

עיצוב רכבים מקצועי

בפסטיבל הקולנוע בחיפה אשר מוצג בימים אלו, מופיע סרט על מי שעיצב את רכב פורד לקראת תחרות מרוצים מול רכב פרארי. העיצוב של הרכב היה כל כך מיוחד, עד שהוא הפך להיות סוג של קלאסיקה. זו לא הדוגמא היחידה בה מעצבי רכב מוכרים וזוכים להצלחה וחשיפה רחבה, הרבה מעבר לעולם הרכב. לעיצוב יש משמעות הן עבור מי שקונה רכב מסוים והן עבור מי שמחפש אפשרות להשכרת רכב ליום. כפי שיש למעצב מבנים או מעצב אופנה משמעות רחבה בתחום בו הם מתעסקים, הרי גם בתחום הרכב יש משמעות רחבה עבור מעצבים, לא רק בהיבט של הנראות והיופי אלא הרבה מעבר לכך. יש משמעות גדולה בכל מה שקשור לתכנון ולשימוש ברכב בצורה פרקטית ונכונה.

לפני שנסביר את המשמעות של עיצוב רכבים באופן מעשי, חשוב להדגיש שוב, המשמעות באה לידי ביטוי בכל סוג רכב, בכל אופי וסוג שימוש שעושים בו. הרי, אם אנחנו שוכרים רכב מסוים ליום אחד אפילו, יש סיבות שונות למה אנחנו בוחרים בו ולא ברכב אחר. אחת הסיבות היא, העיצוב שלו יפה ונוח לנו.

מה המשמעות של עיצוב רכבים בפועל?

יש כמובן את העניין של הנראות, היופי, אך יש הרבה דברים מעבר לכך. למשל, כשאנחנו בוחרים ברכב מסוים, לקנייה או השכרה, הרי שאנחנו מתייחסים להיבטים שונים שקשורים לאופי שלו ולמראה שלו. למשל, אך הוא המושבים שלו בנויים, איך הוא בנוי מבחוץ, איך לוח השעונים בנוי, תא המטען ועוד.

כל דבר קטן ברכב, שקשור לתכנון ולמבנה שלו, יש למעצב הרכב חלק בכך ומכאן גם המשמעות הגדולה שלו עבורנו. אנחנו לא יכולים להסתכל על זה אחרת. לכן יש לו תפקיד משמעותי עבורנו ובכלל בעולם הרכב, הן כשמדובר על רכבים פרטיים, רכבי עבודה או כל סוג אחר של רכב.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שרה שניידר

שרה שניידר

שרה הינה חובבת עיצוב ובעלת רצון תמידי לעזור, ואין דבר יותר טוב מאשר לשלב את זה...תקראו ותהנו.

המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...

חשבוניות לעסק

סוגי חשבוניות לעסק

כל בעל עסק מכיר את המונח "חשבונית", אך לא כל בעל עסק מכיר לעומק במה בדיוק מדובר ואף אלו אופציות קיימות עבורו, ועל כן נעצור

קרא עוד »