מדוע חשוב לדון בגובה השכר בריאיון עבודה?

טבלאות השכר בהייטק

במהלך חיינו, כל אחד מאיתנו ימצא עצמו כמה וכמה פעמים בראיון עבודה. זהו בהחלט שלב שגורם לרובנו להילחץ, ולעיתים להגיע אליו לא מוכנים. הסיטואציה המלחיצה מצד אחד והרצון שלנו לשווק את עצמנו בצורה הטובה ביותר אל מול המועמדים הנוספים מצד שני, לעיתים גורמת לנו לפספס, להתבלבל ולצאת מהריאיון עם פחות מידע ממה שציפינו לקבל בתום הריאיון. ננסה לסייע לכם להגיע מוכנים ככל הניתן ולקבל תשובות לשאלות החשובות באמת עבורכם.

שאלת השאלות – ציפיות שכר

כל מי שהלך אי פעם לראיון עבודה, מכיר את הרגע שבו הוא נשאל לגבי ציפיות השכר שלו. אם לדוגמא בחרתם בתחום ההייטק, כדאי לבדוק את טבלאות השכר בהייטק עוד בטרם הגעתם לשלב הריאיון. כך הקושי למצוא תשובה לשאלה המעיקה יהיה קל יותר ותמנעו מהחשש לנקוב בסכום נמוך או גבוה מידי.

התשובה הנכונה לא תמיד ברורה

לדעת מומחים רבים, התשובה לשאלה לגבי ציפיות השכר היא מאתגרת מאוד. המסקנה הרווחת כיום היא כי המענה הטוב ביותר הוא לא לנקוב בסכום כלשהו. נסו להבין במהלך הריאיון מה המעסיק מציע עבור משרה זו. ייתכן ותמצאו את עצמכם מול מראיין נחוש שלא ירפה מהניסיון לברר את ציפיות השכר שלכם ומומלץ לנסות להוביל את הריאיון כך שתוכלו אתם לקבל את  טווח השכר המוצע. ההתעקשות לא לנקוב בציפיות השכר תגרום למראיין להבין שניצב מולו מרואיין שיודע לנהל משא ומתן – וזו סיבה נוספת להציע לו שכר נאה. בסופו של דבר השכר הוא מרכיב מאוד מרכזי בקבלת ההחלטה.

ועוד כמה טיפים מנצחים

דאגו להגיע מוכנים לראיון, ערכו לפניכם את הנקודות החשובות לכם במיוחד, אלו שלבסוף ישפיעו על קבלת ההחלטה שלכם. נתוני השכר שתקבלו מהמראיין כמובן יסייעו לכם מאוד אז אל תהססו לבקש סימולציית שכר בטרם קבלת ההחלטה. לעיתים המספרים שתקבלו במהלך ראיון העבודה יהיו שונים מאוד לאחר כל ההורדות כדוגמת ביטוח לאומי, מס הכנסה, מס בריאות, הפרשות פנסיוניות, שווי רכב וביטוחים שונים ויש סיכוי לא קטן שהסכום הסופי יהיה שונה באופן מהותי ממה שאתם מצפים.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שרה שניידר

שרה שניידר

שרה הינה חובבת עיצוב ובעלת רצון תמידי לעזור, ואין דבר יותר טוב מאשר לשלב את זה...תקראו ותהנו.

המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...