איך לבחור צלם לצילום אוכל?

איך לבחור צלם לצילום אוכל?

ֽרשת האינטרנט מאםשרת לנו לפתוח עסק למזון, כמו גבינות או מאפים, ולשווק את הסחורה באמצעות הקמת חנויות וירטואליות וקידום המוצרים באמצעות פרופילים ברשתות החברתיות. מהלך כזה יחייב אתכם להיכנס לשוק תחרותי ולנסות לגרום ללקוחות הפוטנציאליים לרכוש ממכם את המוצרים. לכן עליכם להסביר להם מה מייחד אותם ולמה כדאי להם להעדיף את התוצרת שלכם.

להתרשמות מעבודות צילום מזון מקצועי של הצלם המנוסה, שלומי ברנטל:

https://www.shlomi.net/works_food/

השיווק ייעשה באמצעות חנות וירטואלית ולכם תצטרכו גם להעלות תמונות וסרטוני הסבר עבור המוצרים שלכם. אמנם לכל אחד יש מצלמה אבל רק צלם מקצועי יבטיח לכם קידום ברמה גבוהה ושימוש באמצעים טכניים מיוחדים כדי להגדיל אצת החשיפה והמכירות. לכן כדאי לשכור את שירותיו ולא להסתפק בידע האישי שלכם בצילום.

דגשים בצילום אוכל

צילומי האוכל המסחריים אינם מיועדים לבני משפחה, חברים ומכרים, אלא בעיקר ללקוחות פוטנציאליים אשר משווים את המוצרים שאתם מציעים להצעות אחרות. לכן צילום מזמין ואטרקטיבי הוא בעל חשיבות קריטית, מאחרח שהלקוחות בוחרים על פי מראה עיניים ולא אחרי טעימות. צילום אטרקטיבי יבליט את התכונות האסתטיות של המזון, בעזרת זוויות מתאימות וצבעים חדים. צלם עם ידע וניסיון יסייע לכם לסדר את המזון בצורה נאה לעין סימטרית ומושכת.

כמו כן הוא יידע איזה שילובים בין מזון לכלי הגשה (צלחות וכוסות) ימשכו במיוחד את העין. אין תחליף לידע וניסיון שצבר צלם מומחה בתחום זה, אשר דורש התמחות בפני עצמה ואינו מוכר לכל הצלמים המקצועיים.

עקרונות משא ומתן עם צלם אוכל

בשוק יש צלמי אוכל רבים וכל אחד בטוח שהוא הטוב ביותר וגם ינסה לשכנע אתכם בכך. הדרך הטובה ביותר להכריע בין הצלמים היא באמצעות המלצות אישיות ופגישות עבודה, בהן תגדירו במדויק את הצרכים שלכם ותחזו בעבודות קודמות של אותם צלמים. כך תוכלו להתרשם מהסגנון ולהחליט האם הצילומים מתאימים לאתר שלכם.

האסתטיקה של האוכל, השילובים בין הצבעים, סידור נכון, תאורה והכנסת כלי סכו"ם עושים את ההבדל בין תמונה חיוורת לתמונה מושכת. עליכן לעמוד על שלכם וגם להקשיב להצעות של הצלמים וכך תוכלו לקבל החלטה.   

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שרה שניידר

שרה שניידר

שרה הינה חובבת עיצוב ובעלת רצון תמידי לעזור, ואין דבר יותר טוב מאשר לשלב את זה...תקראו ותהנו.

המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...

צילום DSLR לחתונה

מה זה צילום DSLR?

תחום הצילום הולך ומתקדם. לצד הטכנולוגיות הללו ניתן לומר שמיכשור שהיה בעבר נחלת אנשי מקצוע מסוימים בלבד, ושירתו רק בהסרטות קולנוע, הפכו להיות זמינים ומצויים

קרא עוד »