3 טיפים לניהול ראיון עבודה נכון בתהליך גיוס

ניהול ראיון עבודה נכון בתהליך גיוס

ראיון עבודה הוא הליך חשוב ביותר עבור המעסיק, כדי לקבוע אם לקבל אדם מסוים לתפקיד המוצע בחברה, או לא.

כל מראיין מתלבט לאורכו של הריאיון ובעיקר בסופו, אם כל מה ששמע מכריע  שהמועמד מתאים מאד לתפקיד או שהיו דברים שנראו לא מתאימים ולכן עדיף לא לגייס אדם זה ולהמשיך לחפש את המועמד המתאים ביותר, עוד בנושא בכתובת הזו.

השאלות החשובות ביותר בכל ריאיון עבודה

  • בודקים מיהו האדם המגיע לריאיון עבודה, מהי האישיות שלו, מהן נקודות החוזקה החולשה שלו, אם נעים להיות בחברתו, הוא אנרגטי, חיובי ונכון לכל משימה או שמדובר באדם מקובע אשר אינו רואה מחוץ לקופסה, לא תמיד יהיה נעים להיות בחברתו. אדם אשר אינו נינוח, אינו מקבל ביקורת בונה ולכן לא נעים ואפילו בלתי אפשרי לשתף אתו פעולה בחיי יום יום בעסק.
  • מוודאים אם הוא מתאים לתפקיד ואם לדעתו הוא יהיה מסוגל לעמוד באתגרים אשר יעמדו בפניו. מעבר לתשובות של המעמד, שפת הגוף תשדר רתיעה מתפקיד שיהיה קשה לביצוע או לחילופין הוא ישדר שהתפקיד מסקרן אותו והוא נכון לכל משימה, גם כשהיא נראית קשה לביצוע.
  • בודקים עם המועמד מה החשיבה שלו לגבי מיקומו בעתיד, כדי לדעת אם הוא מעוניין במקום עבודה לטווח הרחוק, או לכמה חודשים בלבד ולאחר מכן יחפש מקום עבודה אחר. אם הוא בעל מוטיבציה גבוהה ותחושת שייכות למקום עבודה או לא. איך הוא רואה את התפקיד ועד כמה זה מדבר אליו. אם קיימת מידה של התלהבות שלו מהתפקיד המוצע לו, עד כמה הוא רואה בו תפקיד מאתגר שיפתח לו פתח לעתיד או שהוא רואה את הדברים בתוך המסגרת  המצומצמת בלבד. בנוסף לכך בוחנים את הסיטואציות השונות לגבי מקומות עבודה קודמים שלו, מדוע עזב או הועזב לאחר תקופה קצרה יחסית בכל אחד מהם.

מידע מעניין בלינק https://www.alljobs.co.il/SearchResultsGuest.aspx?page=1&position=&type=&city=®ion=11

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שרה שניידר

שרה שניידר

שרה הינה חובבת עיצוב ובעלת רצון תמידי לעזור, ואין דבר יותר טוב מאשר לשלב את זה...תקראו ותהנו.

המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...