מחסומים לחניה – מה מומלץ?

חניה היא בעיה ברוב האזורים העירוניים, והמצב רק הולך להחמיר ככל שיותר ויותר אנשים עוברים לערים. מאמר זה ידון בכמה מהפתרונות הפוטנציאליים לבעיה ההולכת וגוברת זו.

מחסומי חניה הם בעיה איתה מתמודדות ערים ועיריות רבות.

הסוג הנפוץ ביותר של מחסום חניה הוא הבולארד, שהוא עמוד קצר שעליו מותקן מוט אנכי. הם יכולים להיות עשויים מפלדה או פלסטיק ולעיתים קרובות יש עליהם סרט רעיוני כדי להפוך אותם לגלויים יותר בלילה.

בולארדים משמשים לרוב כמחסומים להגנה על הולכי רגל מתנועה וגם למניעת כניסת כלי רכב לאזורים מוגבלים כגון מעברי חצייה או אזורים בהם מתבצעות עבודות בנייה. בולארדים יכולים לשמש גם כדי למנוע מאנשים להיכנס לבניינים או למבנים אחרים כגון עמודי תאורה, ספסלים, מתלים לאופניים או עצים.

מחסומי חניה הם בעיה שכיחה בערים עירוניות רבות.

המחסום הנפוץ ביותר הוא היעדר מקום חניה למכוניות. ניתן לפתור זאת על ידי הגדלת מספר מקומות החניה או על ידי צמצום מספר המכוניות.

הפתרון הראשון הוא הגדלת מספר מקומות החניה כדי לצמצם את העומס והתנועה, אבל זה לא יפתור את הבעיה כי זה רק יוביל ליותר עומס ותנועה באזורים אחרים. הפתרון השני הוא לצמצם את מספר המכוניות על מנת להגדיל את מקומות החניה אבל זה לא יעבוד גם כי יהיו יותר אנשים שזקוקים לתחבורה ציבורית או שהם ישתמשו בחלופות אחרות כמו נסיעות ושירותי שיתוף.

מחסומי חניה פיזיים הם הסוג הנפוץ ביותר של מחסום חניה. הם יכולים להיות כל דבר מגדר ועד מחסום בטון.

מחסומי חניה מבית עופר שערים חשמליים הם כאלה המחייבים את הנהג לבצע פעולה בשעה מסוימת או לאחר שחלף פרק זמן מסוים על מנת להחנות את רכבו. דוגמה אחת היא מונים המחייבים נהגים להכניס מטבעות על מנת להחנות את רכבם לפרק זמן מוקצב.

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שרה שניידר

שרה שניידר

שרה הינה חובבת עיצוב ובעלת רצון תמידי לעזור, ואין דבר יותר טוב מאשר לשלב את זה...תקראו ותהנו.

המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...