כך תמצאו תמונות לשימוש חוקי

תמונות לשימוש חוקי

אם אתם מעוניינים להשתמש בתמונות לצורך אתר אינטרנט, עמוד פייסבוק, עמוד נחיתה, פרסום ממומן בגוגל או כל דבר אחר, הרי שעומדות לרשותכם 3 אופציות עיקריות. הראשונה, לצלם בעצמכם ולראות תמונות שאתם צילמתם, השנייה, להשתמש בשירותיו של צלם מקצועי שיצלם עבורכם או לרכוש ממנו תמונות שמתאימות לכם, האופציה השלישית היא להשתמש במאגר תמונות חוקי.

מן הסתם, האופציה השלישית היא האופציה הכי אידיאלית ולו בגלל העובדה, שהיא גם הכי זולה, גם הכי נגישה, וגם דורשת מכם פחות זמן ופחות משאבים באופן כללי. השאלה היא, כיצד אנחנו יודעים לזהות אם מדובר בתמונות לשימוש חוקי או לא.

לפני שנסביר את הנקודה הזאת, חשוב להבין למה היא מהותית. מי שבוחר להשתמש בתמונות באופן לא חוקי, כלומר, הוא משתמש בתמונות של צלמים ללא רשותם, עלול למצוא את עצמו נתבע על ידם בבית משפט ומשלם להם לא מעט כסף. זה נובע מסיבה מאוד פשוטה, מדובר בהפרה של זכויות קניין. לכן, אנחנו נרצה להשתמש אך ורק בתמונות לשימוש חוקי עבור שיווק באינטרנט או קידום אתרים.

אך אנחנו יודעים שמדובר במאגר חוקי של תמונות? יש כמה אופציות. ראשית, יש מספיק מאגרים ויש מספיק מאמרים בתחום שמציינים, אילו מאגרים נחשבים חוקיים ואיזה לא. לפני שאנחנו בוחרים להשתמש במאגר מסוים, חשוב שאנחנו נבדוק האם הוא חוקי, האם נכון מצידנו להשתמש בו.

שנית, אנחנו יכולים לבדוק את המאגר ולראות מה תנאי השימוש ואילו תמונות מוצגות בו. בכל אתר תהיה חלוקה מאוד ברורה, בין תמונות במצבים שונים, כאלה שאנחנו חייבים לספק קרדיט לכאלה שלא, בין תמונות שאנחנו צריכים לרכוש לבין כאלה שאנחנו יכולים להוריד חינם למחשב ועוד.

שלישית, צריך להדגיש שהרבה מאוד מאגרים מספקים תמונות יפות חינמיות ללא עלות, והם מאפשרים לנו לבצע בהן שימוש חופשי בצורה חוקית. זה מהותי מאחר וכך אנחנו יכולים בעצם להשתמש בכל תמונה ללא שום בעיה וללא עלות כלכלית.

בכל מקרה, רצוי מאוד לוודא את הסטטוס של התמונה וכיצד אנחנו יכולים להשתמש בה, האם עלינו לשלם, האם עלינו לתת קרדיט לצלם או כל דבר אחר.

המידע באדיבות קידום אתרים SEMARKETING

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שרה שניידר

שרה שניידר

שרה הינה חובבת עיצוב ובעלת רצון תמידי לעזור, ואין דבר יותר טוב מאשר לשלב את זה...תקראו ותהנו.

המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...

כמה עולה קורס פוטושופ

כמה עולה קורס פוטושופ

אחת התוכנות הפופולאריות ביותר לשימוש, בין אם זה בקרב משתמשים פרטיים ובין אם זה בקרב אנשי מקצוע ועסקים, היא תוכנת פוטושופ. אותה תוכנה שמאפשרת לנו

קרא עוד »