מזחים – מה זה ולשם מה מתקינים את זה

מזחים – מה זה ולשם מה מתקינים את זה

משאבות מים אשר מחוברות למערכות חשמל ומשרתות חברות בתחומים שונים, יכולות להיות מושפעות מתנאים וגורמים שונים אשר עלולים לייצר בעייתיות שתשפיע על תהליך העבודה, ועלולה לגרום נזק לתהליך הייצור, בין היתר על ידי הצורך בסגירת קווי מים, ניקוי שלהם וכן בזבוז כמויות גדולות של מים. 

אחת הדרכים לעשות זאת, היא באמצעות מזחים. מדובר על מערכת שמאפשרת לנו להתמודד עם בעיות של זיהום במים, כתוצאה מנזקים שנגרמו לצנרות של משאבות, צנרות ואמצעים אחרים. מזח מאפשרת למנוע זרימה של מים באופן חוזר, כך שלא יווצר מצב שהצנרת תשאב את כל מה שיש בתוך המים. הייחוד של מז"ח הוא, היכולת לייצר תהליך של אל-חוזר כפול, תהליך בו ניתן לנקות את החומרים המזהמים כמה וכמה פעמים ולמנוע מהם להצטבר ולזרום עם המים. 

אנחנו יכולים למצוא מתקני מז"ח מסוגים שונים, אלה מותקנים בלא מעט מערכות אשר משרתות גם עסקים וחברות גדולות וגם גורמים אחרים. 

כיצד מתקינים מז"ח בצורה נכונה

התקנת מז"ח מתבצעת בהתאם לתנאים ולמה שעומד לנגד עיניניו מבחינת הצרכים שלנו. אנחנו צריכים לדעת כיצד להשתמש באמצעים השונים, בשביל שיהיה ניתן להעביר את המים בצורה חלקה ונקייה מבלי שיהיה צורך לנתק את קו המים, לרוקן אותו ואז להמשיך מחדש בעבודה 

צריך לציין עוד נקודה והיא, אם בוחרים להתקין מז"ח אזי שיש לעשות את זה בצורה אפקטיבית כך שאנחנו לא נצטרך לחזור שוב ושוב על אותה פעולה. חשוב שאנחנו נוכל לייצר תהליך עבודה נכון ואחרי שיאפשר לנו בין היתר לחסוך עלויות הן בתהליך הייצור והן בתהליכים אחרים בהמשך הדרך. באופן כזה יהיה סיכוי גבוה יותר להשיג את התוצאות שאנחנו מצפים להן.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שרה שניידר

שרה שניידר

שרה הינה חובבת עיצוב ובעלת רצון תמידי לעזור, ואין דבר יותר טוב מאשר לשלב את זה...תקראו ותהנו.

המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...