בעל עסק: הכר את 4 הכללים לקידום ושיווק העסק

קידום ושיווק העסק

הדבר הראשון שצריך לעשות אחרי שמקימים עסק, פרונטאלי או וירטואלי, הוא לשווק אותו. רק כך אפשר לייצר קהל לקוחות בכמות גדולה שתאפשר לעסק להתבסס לאורך זמן ולהתקיים. השיווק מתנהל בזירות שונות, ובכל זירה יש כללים מאוד ברורים על מנת שיהיה ניתן למצות את הפוטנציאל שלהם באופן מלא.

מה הן דרכי השיווק הטובות ביותר ומה הן הכללים לשיווק נכון?

קידום ברשתות חברתיות

אחת הדרכים הטובות ביותר לשווק היום עסק, זה באמצעות קידום בפייסבוק וברשתות חברתיות אחרות. זה קידום ממוקד, נגיש, זמין ויחסית זול. היתרון הגדול שלו, חשיפה רחבה וממוקדת לקהל לקוחות שהעסק רוצה לפנות אליו.

הכלל החשוב בקידום ברשתות חברתיות, לבצע מחקר מקיף גם על קהל היעד הפוטנציאלי וגם על אופי הפרסום, על מנת לייצר מודעות איכותיות שיעניינו את הגולשים.

לצד רשתות חברתיות אפשר להוסיף פרסום ממומן בגוגל, בין אם זה במנוע חיפוש ובין אם זה ברשת המודעות של גוגל. הפרסום יתבסס על ביטויים מתאימים, שיפנו לאתר העסק או לדף נחיתה מיוחד שיוקם עבור המודעות.

פרסום בעיתונות

החלוקה כאן היא בין עיתונות ארצית לעיתונות מקומית. עסקים גדולים יעדיפו לפרסם בעיתונות ארצית, בעוד שעסקים מקומיים, יעדיפו לפנות לעיתונות מקומית, הן מסיבות מקצועיות והן מסיבות כלכליות.

הפרסום צריך להיות מבוסס על האזורים בהם העסק פועל וקהל הלקוחות אליו הוא רוצה לפנות.

פרסום בשלטי חוצות

גם כאן, זה עניין של עסקים גדולים אל מול עסקים קטנים. בעל עסק קטן, יעדיף להשתמש בשלטי חוצות ביישוב שלו או בישובים סמוכים ולא בפרסום כלל ארצי בהכרח. חשוב שהפרסום יהיה ממוקם באזורים אטרקטיביים, כך יהיה קל לנהגים והולכי רגל לראות אותם. הפרסום גם צריך להיות מעניין, אטרקטיבי ולכלול את כל פרטי ההתקשרות של העסק.

פרסום ברדיו

עסקים קטנים יכולים להשתמש היום באופציה פרסום בתחנות רדיו מקומיות, כך ניתן לפנות ישירות לקהל שמתגורר באזור בו התחנה משדרת. ניתן גם לעשות שיתופי פעולה עם תוכניות שונות, מה שיבליט את נוכחות העסק בשידורים וירחיב את החשיפה שלו.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שרה שניידר

שרה שניידר

שרה הינה חובבת עיצוב ובעלת רצון תמידי לעזור, ואין דבר יותר טוב מאשר לשלב את זה...תקראו ותהנו.

המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...

הדפסת חוברות לקראת חגים

הדפסת חוברות לקראת חגים

רוצים להזמין שירות של הדפסת חוברת לקראת חגים לחברה שלכם? כדי שתוכלו לעשות את זה כמו שצריך, עליכם לבדוק היטב את האפשרויות הקיימות בשבילכם ורק

קרא עוד »
מדבקות למיתוג

מדבקות למיתוג

חושבים שאתם מבינים איך למתג את העסק שלכם? אם התשובה היא כן, אז יש לנו עוד כמה דברים לחדש לכם על האופן שבו תוכלו לקדם

קרא עוד »
שחקנים לאירועים

איך בוחרים שחקנים לאירועים?

הביקוש הגדול באירועים למופעים שונים מביא הרבה אנשים לתחום הזה ופותח לפנים הזדמנויות שלא היו בעבר. לכל מי שאוהב לשחק ולכל מי שאוהב להופיע ולגרום

קרא עוד »