אפיון מערכת – מה זה אומר?

אפיון מערכת

אחד הכלים המשמעותיים ביותר בעבודה על אתרי אינטרנט, תוכנות, מערכות ניהול ועוד, הוא אפיון של המערכת. היכולת לאפיין את הצרכים של הלקוח איתו רוצים לעבוד, להבין מה הוא רוצה להציע לגולשים שלנו ולדעת לאפיין בצורה נכונה את הפרמטרים עליהם יש צורך לעבוד. 

למשל, כשמקימים אתר אינטרנט עבור לקוח מסוים, אזי שאחד הדברים הראשונים שצריך לעשות זה לאפיין את האתר. להחליט איך הוא ייראה, מה הוא יכלול, מה הוא יציע לגולשים וכיצד נוכל לעשות זאת. ברגע שמצליחים לאפיין בצורה נכונה איך האתר ייראה, אז יהיה הרבה יותר קל לתכנן את תהליך הבנייה שלו וכמובן להוציא את התוכנית לפועל. 

באופן כזה, אפשר יהיה לדעת עם אילו כלים צריך לעבוד, יהיה ניתן לדעת אילו פונקציות יהיה צורך להמציא ועוד. תהליך האפיון אמור לכלול לא מעט מחקר וכן הוא אמור להתייחס להיבטים שונים שקשורים לעבודה של הלקוח מול הגולשים באופן כללי. במילים אחרות, יש להכיר היטב את העבודה והתחום בו הוא מתעסק, אחרת לא יהיה ניתן לבצע אפיון בצורה נכונה. 

כיצד מתבצע אפיון באופן כללי

בשלב הראשון לומדים מה הם הצרכים של הלקוח. בין אם זה על פי מה שהוא מחפש, בין אם זה על פי האופן בו הוא מציג את עצמו, וכן על פי מחקר כללי שנעשה אודותיו. 

בשלב השני מאפיינים איך המערכת תיראה. צריך לומר, מדובר לא רק בעבודה על האתר עצמו אלא גם בעבודת אפיון מערכת הניהול של האתר. כלומר, צריך לאפיין את המערכת בעזרת הלקוח יוכל להפעיל ולהשתמש באתר. בין אם זה אומר, כיצד הוא יוכל לעלות תכנים, תמונות, סרטונים וכל דבר אחר. המטרה היא לאפיין את הפרמטרים איתם יעבוד הלקוח, וכן כיצד אפשר יהיה לייצר תהליך עבודה פשוט ונוח. 

בשלב השלישי אפשר לחפש פונקציות ופרמטרים חדשים, יעילים, נוחים יותר לעבודת הלקוח וכן לחוויית הגלישה של המשתמש. דברים שאולי לא עלו קודם לכן, ועכשיו אפשר להוסיף אותם, בשביל שיהיה ניתן לשפר את העבודה עם האתר, מזוויות שונות, בהתאם לצרכי הלקוח. 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שרה שניידר

שרה שניידר

שרה הינה חובבת עיצוב ובעלת רצון תמידי לעזור, ואין דבר יותר טוב מאשר לשלב את זה...תקראו ותהנו.

המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...

צילום מוצרים

צילום מוצרים – איך זה עובד?

אחד הכלים החשובים ביותר לשיווק ופרסום נכון וחכם, הן באופן פרונטאלי ובוודאי ברשת, הוא כל הנושא של צילום המוצר. אי אפשר למכור מוצרים היום, אם

קרא עוד »