תמונות לאתר אינטרנט, איך הכי נכון לעשות את זה.

מאגר תמונות

כל מי שיש לו אתר אינטרנט יודע, בשביל שהאתר יצליח, בשביל שהאתר ימשוך אליו גולשים, הוא חייב להתבסס על תוכן טוב ועל מאגר תמונות איכותי.

תוכן אפשר לייצר בקלות דרך כותבי תוכן באינטרנט או דרך כותבים שעובדים בתוך החברה ומספקים שירותי כתיבה מלאים. תמונות זה קצת יותר בעיה. לא כל דבר אפשר לצלם לבד, לא כל אחד יכול לצלם, אין לכל אחד את הידע ואת הכלים בשביל לצלם דברים שונים, בין אם זה נופים, אנשים, מכוניות, חיות, רהיטים, בגדי לבוש, וכל דבר אחר.

העניין עם תמונות, בדומה לתוכן של בלוג פיננסים או כל אתר אחר, שהן מוגנות בזכויות יוצרים. מי שצילם הוא בעל הזכויות על התמונה. ההבדל הוא, שבתוכן אנחנו תמיד יכולים לשכתב אותו, לשנות אותו, ללמוד אותו ואז לכתוב מחדש. תמונה אנחנו לא יכולים לצלם מחדש. אם אנחנו רוצים להציג תמונות באתר שלנו, הן חייבות להיות מקוריות או שאנחנו חייבים לקבל את הזכויות עליהן.

מן הסתם, אנחנו לא יכולים לפנות אל הצלם ולבקש ממנו זכויות על התמונה, לא בגלל שזה לא אפשרי אלא בגלל שזה מאוד יקר. תמונה בודדה יכולה לעלות אלפי שקלים. הפתרון הוא, לחפש מאגרי תמונות ולקנות מהן.

מה זה מאגרי תמונות

מדובר על מאגרים, אנחנו יכולים למצוא הן ישראליים והן בינלאומיים, אשר כוללים מאות ואלפי תמונות בתחומים שונים. כל אחד שרוצה יכול לפתוח חשבון ולרכוש תמונות שיתאימו לו. חלק מהתמונות אגב ניתנות בחינם, אחרות ניתנות בתשלום סמלי תוך חובה להעניק קרדיט לצלם.

היופי במאגרים האלה הוא, אפשר למצוא בהן מגוון רחב של תמונות מסוגים שונים, בכל תחום שהוא. הבעיה היא, שאותן תמונות הן גנריות הרבה פעמים, מבוימות וכאלה שעברו עבודה בפוטושופ בשביל להיראות איכותיות. בעיה אחרת היא, ייתכן מאוד שגם המתחרה שלנו בחר משם תמונות, ואז הגולש ימצא את אותן תמונות בשני אתרים שונים.

עם זאת, נכון להשתמש עם מאגרי תמונות מומלצים בשביל ליהנות ממגוון רחב של תמונות, כך יוצרים עומק עיצובי איכותי לאתר בהיבטים שונים בצורה אופטימאלית.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שרה שניידר

שרה שניידר

שרה הינה חובבת עיצוב ובעלת רצון תמידי לעזור, ואין דבר יותר טוב מאשר לשלב את זה...תקראו ותהנו.

המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...

מהם צילומי תדמית

מהם צילומי תדמית

מה שרושם ראשוני יכול לעשות לאדם, נראה שלא יצליחו לעשות כל הרשמים הבאים אחריו. החשיבות שיש בצילומי תדמית לעסק – במיוחד בעולם כמו שלנו שבו

קרא עוד »