מה כדאי לדעת לפני הגשת תביעה?

אישור מסירה משפטי

לצערנו ישנן לא מעט סיטואציות בהן אדם יכול למצוא עצמו נדרש בהגשת תביעה, בין אם מדובר בתביעה מול רשויות, גופים ממשלתיים, מעסיקים, רשלנות רפואית או אפילו סכסוך שכנים. חשוב לדעת כי ישנם דברים חשובים שכדאי ליישם עוד טרם תחילת התהליך שישפיעו כנראה גם במבחן התוצאה. ריכזנו עבורכם כמה נושאים שיעשו את הדרך להגשת התביעה נכונה, קלה ואפקטיבית יותר בעבורכם.

אל תפלו בפרטים הקטנים

בין אם בחרתם בייצוג משפטי מקצועי או שהחלטתם לעשות זאת באופן עצמאי, ישנה חשיבות רבה לקבלת אישור מסירה משפטי בתביעה שהגשתם. ייתכן וכל העבודה שהשקעתם תרד לטמיון, אם בסופו של דבר אין בידכם אסמכתא רישמית וחתומה שאכן הצד הנתבע קיבל את התביעה בכלל. מומלץ מאוד לשקול שירות שליחות משפטי שיבצע עבורכם את מסירת המסמכים בצורה מקצועית שתחסוך מכם את עוגמת הנפש.

האם יש בכלל עילה לתביעה?

רגע לפני שאתם ממהרים להכריז כי יש לכם עילה לתביעה, עצרו רגע ובחנו מדוע בכלל בחרתם לתבוע ומה גורם לכם לחשוב כי מגיע לכם פיצוי מהצד השני. התייעצו עם עורך הדין ונסו להבין אם אכן ישנה עילה לתביעה, וזאת על מנת שלא תיגררו להוצאות כספיות שיתבררו בסופו של דבר מיותרות.

איסוף ראיות ומידע

שלב איסוף הראיות הוא אחד השלבים החשובים ביותר לפני הגשת כל תביעה. זה הזמן להיות מסודרים, לאסוף כל פיסת מידע הקשורה לסיבה שבגינה אתם רוצים לתבוע. זכרו כי כל דבר יכול להיות רלוונטי לתביעה כמו למשל קבלות, דו"חות שמאי, הקלטות ובעצם כל דבר שיכול לשפוך אור על התביעה. אם בחרתם לשכור שירותי עו"ד, וודאו כי הוא מכיר את כל המסמכים שצירפתם.

בחירת איש מקצוע

בחירה בעו"ד חשובה מאוד. בהתאם למגוון התביעות, כך גם מגוון ההתמחויות המקצועיות של עורכי הדין. כמו שלא תפנו לשף כדי לטפל בפציעה, כך לבטח לא תלכו לעו"ד המתמחה בנזקי גוף, כשמהות התביעה שלכם היא דיני עבודה. בחרו נכון את עורך הדין שייצג אתכם, ודאגו לוודא עם לקוחות עבר כי הבחירה שלכם נכונה.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שרה שניידר

שרה שניידר

שרה הינה חובבת עיצוב ובעלת רצון תמידי לעזור, ואין דבר יותר טוב מאשר לשלב את זה...תקראו ותהנו.

המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...

צילום DSLR לחתונה

מה זה צילום DSLR?

תחום הצילום הולך ומתקדם. לצד הטכנולוגיות הללו ניתן לומר שמיכשור שהיה בעבר נחלת אנשי מקצוע מסוימים בלבד, ושירתו רק בהסרטות קולנוע, הפכו להיות זמינים ומצויים

קרא עוד »