אוהבים סרטים מצוירים? גלו איך מכינים אותם

אוהבים סרטים מצוירים? גלו איך מכינים אותם

מי לא גדל על הסרטים המצוירים של החינוכית או של ערוץ הילדים? רוב הילדים בעשורים האחרונים גדלים על סרטים מצוירים מגיל אפס. הם מכירים את הדמויות, יודעים לשיר בעל פה את שיר הפתיחה ונהנים לראות שוב ושוב את אותו הפרק. ישנם אנשים שמתבגרים וזונחים לחלוטין את החיבור שלהם לעולם הילדים, בעוד אחרים נהנים לצפות בסרטים וסדרות אנימציה גם הרבה אחרי גיל ה – 20 שלהם.

היום ניתן למצוא סדרות וסרטים המבוססים על הפקת אנימציה, אשר מותאמים הן לילדים והן למבוגרים. מדובר על אותם סרטים שנונים, אשר מעבירים את הסיפור בכמה רבדים מקבילים. עכשיו תארו לעצמכם שאתם נכנסים לעולם האנימציה, לומדים כיצד לייצר את הסרטים האלו וכיצד להעניק חיים לדמויות המצוירות השונות.

כיצד מכינים סרטים מצוירים וכיצד מפיחים חיים בעלילה?

אז איך מכינים סרטון אנימציה? בעבר היה מדובר על טכניקות ישנות ומיושנות, אשר הצריכו כל פעם להזיז בכמה מילימטרים את הדמויות, דבר שאחרי מספר גדול של צילומים יצר תחושה של תנועה רציפה וזורמת. היום כמובן ניתן לראות טכניקות חדשות ומשוכללות יותר, אשר מאפשרות ליצור דמויות מציאותיות יותר ומורכבות יותר. כמות הדרכים האפשריות ליצור סרט מצויר היא אדירה, הכול תלוי בכמות הזמן שעומדת לרשותכם ובסוג הסרט שתרצו ליצור.

ברמת העיקרון כל אחד יכול ליצור סרט אנימציה, באמצעות שימוש בתוכנות ייעודיות ואתרים שונים שיכולים לסייע. אך מי שירצה סרט אנימציה מקצועי ורציני יותר, יצטרך להיעזר בשירותיו של סטודיו לאנימציה שמתמחה בתחום. עובדי הסטודיו עובדים עם הכלים והמחשבים המשוכללים ביותר, אשר נועדו כדי ליצור סרטי אנימציות מסוגים שונים ובטכניקות מגוונות.

בכל מקרה, כל סרט אנימציה מתחיל את דרכו בשלב התסריט, לאחר מכן יש צורך בסטוריבורד כדי להעמיק ולהעשיר את הסרט שלכם. בשלב הבא מתמקדים בעיצוב של הדמויות, בוחרים את הצבעים המתאימים וכמובן בוחרים את השיטה ליצירת הסרט.

לסיכום, כל מי שחובב סרטים מצוירים, חייב לדעת לפחות דבר או שניים לגבי תהליך היצירה שלהם. ניתן היום למצוא כמות אדירה של שיטות שונות, החוכמה היא לבחור בשיטה שהכי תתאים לאופי הסרט המדובר ולסוג הדמויות שמככבות בו

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שרה שניידר

שרה שניידר

שרה הינה חובבת עיצוב ובעלת רצון תמידי לעזור, ואין דבר יותר טוב מאשר לשלב את זה...תקראו ותהנו.

המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...

יועץ קרקע

יועץ קרקע נחשב לאחד האנשים החשובים ביותר בכל פרויקט בנייה, ללא שום קשר לסוג הפרויקט. למעשה, כל קבלן וכל יזם חייב להיעזר בשירותיו של יועץ

קרא עוד »

מה קובע את עלות השיש במטבח?

עשיית ביצוע של החלטה באיזה שיש לבחור מורכבת למדי, מפאת הסיבה כי הרבה אנשים מאמינים, כי יש הרבה סוגים בעלי מאפייני, חזות ותכונות שונים. בשל

קרא עוד »