כל מה שרציתם לדעת על תוכנת BIM

פרויקטים הנדסיים מתנהלים על פי רוב בשלבים. הם ארוכים, סבוכים ואין פלא שהנתונים והמידע הנדרשים לכל המעורבים, מרובים ביותר. הדרך הממוקדת להבין מהי תוכנת BIM היא כך: מדובר ביותר מאשר כלי טכני. זו שיטת על, שמאפשרת מעקב אחר היבטים שונים של הפרויקט, לצורך התקדמות מיטבית, מניעת תקלות, שיפורים והתאמות לאורך הדרך. 

התוכנה לריכוז כל החישובים והמידע 

בעזרת תוכנת BIM המשמשת גורמים הנדסיים וכן אדריכלים, ניתן לטפל במגוון רחב של חישובים ונתונים הנדסיים. תחת אותה מערכת, בשרטוט משותף, מקבלים כל האדריכלים, המהנדסים והיועצים הנלווים את המידע המלא. פה מרוכזים חישובי עומסים, היבטים של בידוד, מוליכות וכן הלאה. 

זיהוי אי התאמה לצורך תיקון 

כמעט ולא ניתן לדלג בפרויקט הנדסי או אדריכלי, על טעויות פה ושם. החוכמה היא לזהות במהירות את כל מה שצריך, לתקן, לשפר, להוסיף או לגרוע. וזה עוד דבר שמאפשרת תוכנת BIM לבצע בקלות. היא מאתרת טעויות או הבדלים בתוכניות, למשל בין השרטוטים של מערכות שונות בבניין. ניתן ליצור אחידות ולגשר על פערים כך שבסופו של דבר הפרויקט יוקם בדייקנות הראויה. כל תיקון שמבוצע על שולחן השרטוטים (הממוחשב), חוסך טעויות ביצוע באתר הבניה. 

כתבי כמויות ומחירים והמחשות 

עוד דבר שצריך לדעת לגבי תוכנת BIM, זה שהיא משלימה על הפעולות של תוכנות שרטוט מקובלות, בהיבטים של מחירים וכתבי כמויות. בעזרת יישומים מתאימים, ניתן להפיק על בסיס התרשים הגולמי, כתבי כמויות והערכות מחיר. זוהי דרך עבודה נפלאה, משום שלא צריך לעבור דרך ביניים, עם חישובים נוספים. תוכלו למצוא מגוון פתרונות מחשוב לאדריכלים באתר RVM.

דבר אחרון, שיטת BIM מאפשרת לנפק תצוגות ומודלים, גם עבור מי שאיננו בעל הכשרה אדריכלית. תוכנות חכמות בתלת ממד מפיקות הדמיה של המבנה וסביבתו, בצורה מוחשית, בהירה ומרשימה.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שרה שניידר

שרה שניידר

שרה הינה חובבת עיצוב ובעלת רצון תמידי לעזור, ואין דבר יותר טוב מאשר לשלב את זה...תקראו ותהנו.

המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...