יועץ קרקע

1257478-min

יועץ קרקע נחשב לאחד האנשים החשובים ביותר בכל פרויקט בנייה, ללא שום קשר לסוג הפרויקט. למעשה, כל קבלן וכל יזם חייב להיעזר בשירותיו של יועץ איכותי ומקצועי עם פתרונות הנדסה ובטיחות, על מנת להבין את מצב הקרקע באזור ולהחליט החלטות נבונות יותר, על סמך הנתונים והמידע שמספק יועץ הקרקע. לצורך העניין, לא ניתן להחליט לגבי המיקום האידיאלי של המבנה בשטח או על סוג הקונסטרוקציות הדרוש, ללא קבלת סקר קרקע מקיף ויסודי. רק לאחר שהקבלן והיזם קיבלו את כל הנתונים המעודכנים ביותר, הם יכולים לבצע את ההחלטות הדרושות, במטרה לספק מבנה בטיחותי ויציב יותר. כמו כן, חשוב להדגיש כי רק לאחר קבלת נתוני הקרקע בשטח פרויקט הבניה, ניתן להחליט לגבי סוג התשתיות המתאימות ביותר לנסיבות בשטח. יש לזכור כי ללא נתונים עדכניים, פרויקט הבניה עלול לסבול מלא מעט עיכובים מיותרים והוצאות מיותרות.

יועץ קרקע – אחד היועצים החשובים ביותר בכל פרויקט בניה

כאמור, אחד התפקידים החשובים והמשמעותיים ביותר של יועץ הקרקע, כולל ביצוע של סקר קרקע מקיף וחשיפה של תשתיות קודמות. היום ניתן למצוא בשוק לא מעט כלים וציוד טכנולוגי מתקדם, אשר מאפשרים ליועצי הקרקע לספק נתונים מדויקים יותר ולחשוף תשתיות קודמות ברמת דיוק של סנטימטרים בודדים. נתונים מסוג זה חיוניים עבור הקבלן והיזם של הפרויקט, היות והם מאפשרים קבלה נבונה של החלטות ומניעה של עיכובים מיותרים בפרויקט. כמו כן, חשוב לדעת כי מעבר להשגת הנתונים המדויקים ביותר על מצב הקרקע בשטח הפרויקט, היועץ אמור לתאם סקר גזי קרקע פאסיבי ואקטיבי, במידה ויהיה בכך צורך ממשי. כמו כן, הוא אמור לבצע אנליזה מדויקת של דגימות קרקע שונות בשטח הפרויקט, דגימות של מי התום ואף דגימות של גזי הקרקע המצויים בשטח.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
שרה שניידר

שרה שניידר

שרה הינה חובבת עיצוב ובעלת רצון תמידי לעזור, ואין דבר יותר טוב מאשר לשלב את זה...תקראו ותהנו.

המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...

הדפסת מחברות

הדפסת מחברות

הדפסה אישית של מחברות ממותגות עם לוגו: זה דווקא ממש לא עולה הרבה. המחברות הכי יפות אם אתם מאמינים דפוס איכותי כריכות? בדיוק כמו שאתם

קרא עוד »